Jak dobrać grzejnik do łazienki w stylu retro?

Jak dobrać grzejnik do łazienki w stylu retro?

Grzejnik, wbrew pozorom, stanowi bardzo ważny element każdej aranżacji – zwłaszcza, jeśli wnętrze urządzone jest w konkretnym stylu. Choć jest to urządzenie, które powinno cechować się przede wszystkim funkcjonalnością, jego estetyka może w dużym stopniu wpłynąć na całościowy charakter pomieszczenia. W artykule skupiamy się na łazienkach w stylu retro i podpowiadamy, jakie grzejniki sprawdzą się w nich najlepiej!

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru grzejnika retro?

Urządzając łazienkę, należy przede wszystkim mieć na uwadze jej funkcjonalność, a dopiero później estetykę. Grzejnik stanowi podstawowy element jej wyposażenia, bez którego korzystanie z pomieszczenia jesienią czy zimą byłoby niemożliwe. Na szczęście w Internecie oraz w sklepach stacjonarnych można znaleźć bogaty wybór urządzeń grzewczych, które zaprojektowane są w oparciu o konkretną stylistykę.

Wybór grzejnika retro warto rozpocząć od przeanalizowania i uwzględnienia przestrzeni łazienki, do której następnie należy dopasować wielkość kaloryfera. Istotną rolę odgrywa także dostęp do pionu wodnego, który w dużym stopniu może zdeterminować położenie grzejnika w pomieszczeniu. Ponadto warto zwracać uwagę na materiał, z którego jest on wykonany: najczęściej jest to stal, która zabezpieczona jest specjalnymi powłokami antykorozyjnymi.

Grzejnik retro – czyli jaki?

Po zaplanowaniu rozmieszczenia i wielkości kaloryfera, można przystąpić do rozważania jego walorów estetycznych. Grzejniki retro najczęściej wyróżniają się ciekawym wzornictwem, a także charakterystyczną dla tego stylu kolorystyką, która opiera się na chromie, niklu czy mosiądzu. Istotne jest także rozmieszczenie drabinek, a także forma grzejnika: w łazience retro świetnie sprawdzą się zarówno modele wiszące, jak i wolnostojące. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto kaloryfer, którego konstrukcja opiera się na żeberkach.

Niezbędne dodatki do grzejnika retro

Należy pamiętać, że we wnętrzach retro szczególną rolę odgrywają detale, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na zawory grzejnikowe i grzałki. Pierwsze z nich mogą przybrać krzyżową lub kątową formę, jednak ich kolorystyka powinna być dopasowana do wybranych wcześniej akcesoriów i baterii łazienkowych. Stworzy to spójną i jednolitą kompozycję, która jednocześnie będzie zachwycać swoją dekoracyjnością.

Choć aranżacja łazienki w stylu retro nie należy do najłatwiejszych, jest to świetny sposób na zamianę zwykłego pomieszczenia w miejsce przeznaczone do iście królewskiego relaksu. Warto jednak inwestować wyłącznie w sprawdzone i wysokojakościowe produkty, które umożliwią Ci cieszenie się estetyką i funkcjonalnością łazienki przez długi czas.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl