Gdzie umieścić wannę wolnostojącą w retro łazience?

Gdzie umieścić wannę wolnostojącą w retro łazience?

Łazienka to miejsce gdzie dbamy o higienę ciała, nie zaszkodzi jednak zadbać by była ona również przestrzenią miłą dla oka. O wyglądzie łazienki decyduje wiele czynników – od dobranych płytek i oświetlenia, po kształt i styl elementów wyposażenia, takich jak między innymi wanna. Zazwyczaj wanna umieszczana jest przy ścianie łazienki, nie jest to jednak sztywna reguła, której trzeba się trzymać. Sprawdź, gdzie można ustawić wannę w retro łazience.

Komfort użytkownik przede wszystkim

Dobra łazienka musi łączyć w sobie wiele cech. Powinna być nie tylko funkcjonalna i estetyczna, ale również komfortowa i bezpieczna w użytkowaniu. Dlatego tak ważne jest, żeby przy ustawianiu wanny wolnostojącej w stylu retro brać pod uwagę te kwestie. Wanna powinna jednocześnie być łatwo dostępna dla domowników, a także umożliwiać swobodne przemieszczenia się po łazience i korzystanie z pozostałych urządzeń. Jest to szczególnie istotne w przypadku łazienek o małej powierzchni oraz łazienek w domach zamieszkanych przez osoby o ograniczonych możliwościach ruchu.

Optymalnym rozwiązaniem w większości przypadków jest umieszczenie wanny wzdłuż ściany naprzeciwko wejścia do łazienki. Jest to uzasadnione z logistycznego punktu widzenia – w końcu z wanny korzystamy rzadziej, niż z umywalki czy sedesu.

Wanna na środku łazienki – czy to ma sens?

Wannę wolnostojącą można umieścić również na środku łazienki lub w pewnym oddaleniu od ścian. Warunkiem jest tutaj odpowiednio duży metraż pomieszczenia, który pozwoli ustawić wannę w taki sposób, by nie przeszkadzała w bezpiecznym użytkowaniu pozostałych urządzeń. W ten sposób można zaaranżować pomieszczenie, które powszechnie nazywa się salonem kąpielowym.

Czy takie rozwiązanie ma sens? Zdecydowanie tak. Sięgając po nie można efektownie zagospodarować przestrzeń dużej łazienki, która w przeciwnym wypadku pozostałaby pusta. Dodatkowo umieszczenie wanny z dala od ścian pozwoli lepiej wyeksponować jej kształt.

Szeroki wybór wanien wolnostojących w stylu retro oraz niezbędnych akcesoriów do nich można znaleźć w ofercie firmy Łazienki Retro.

Czy warto zdecydować się na wannę wolnostojącą?

Wanny wolnostojące to atrakcyjna alternatywa dla powszechnie wybieranych wanien do zabudowy. Ich kluczowym plusem jest wyjątkowa, przyciągają uwagę estetyka – sprawia ona, że wanna odgrywa centralną rolę w aranżacji łazienki. Dodatkowo wanna wolnostojąca nie wymaga obudowy, co jest szczególnie istotne w mniejszych łazienkach, gdzie każdy centymetr kwadratowy niewykorzystanej powierzchni jest na wagę złota.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl