Czym charakteryzują się łazienki w stylu angielskim?

Czym charakteryzują się łazienki w stylu angielskim?

Styl angielski, choć niektórym może kojarzyć się wyłącznie ze zbędnym przepychem, a nawet chaosem, wyróżnia się dekoracyjnością połączoną z subtelnością. Często wykorzystywany jest w aranżacji wnętrz, szczególnie o dużej powierzchni, w których umożliwia stworzenie harmonii oraz ponadczasowej prostoty. W naszym artykule przeczytasz, czym wyróżniają się łazienki w stylu angielskim oraz czego nie może w nich zabraknąć!

Jak wyglądają łazienki w stylu angielskim?

Styl angielski nie podlega ścisłym konwencjom, a w aranżacjach dzisiejszych wnętrz pozwala na swobodę łączenia klasyki i elegancji z funkcjonalnością i nowoczesnością. Charakterystyczną cechą łazienek tego typu jest także duża przestrzeń oraz dobrze dobrane meble. Najczęściej są one drewniane, wykonane z materiału najwyższej jakości, który przypomina o luksusie pomieszczenia. Niezwykle ważne są detale, czyli m.in. złote lub miedziane zdobienia gałek i baterii łazienkowych. Do wykończenia często wykorzystuje się duże, ceramiczne płytki podłogowe w beżowo-brązowej kolorystyce. Na ścianach powinny zagościć dekoracyjne i wzornicze tapety z motywami kwiatowymi.

Jakie meble i armaturę wybrać do łazienki w stylu angielskim?

Choć wykończenia stanowią podstawę każdej przestrzeni, w przypadku łazienek angielskich to meble i armatura odgrywają największą rolę. Ikoniczną dla tego stylu jest wolnostojąca, duża wanna na nogach. Nóżki mogą przyjąć różne formy: od klasycznych, pozłacanych, aż po te bardziej dekoracyjne, przypominające łapy lwa. W mniejszych wnętrzach równie dobrze sprawdzi się kabina prysznicowa retro, wyposażona w kwadratowy lub półokrągły brodzik i ozdobiona eleganckimi bateriami łazienkowymi.

Alternatywą dla tradycyjnych umywalek w tym przypadku stają się modele zamontowane na nóżkach lub postumencie. Równie ważną rolę odgrywa ceramika sanitarna: muszla klozetowa powinna przyjąć formę wiszącej miski wyposażonej w zdobnicze spłuczki retro. Warto pamiętać także o dodatkach, wśród których szczególnie istotne jest lustro. Lustra w stylu angielskim wyróżniają się ramą o bogatych zdobieniach, nie mogą więc zostać wybrane przypadkowo. Najlepiej zdecydować się na model o owalnym kształcie, który kolorystycznie odpowiada innym akcesoriom, m.in. bateriom łazienkowym czy gałkom od szafek.

Choć aranżacja łazienki w stylu angielskim może wydawać się wyjątkowo skomplikowana, warto podjąć się wyzwania. Jest to świetny sposób na zmianę zwykłego pomieszczenia w miejsce relaksu i królewskiego odpoczynku. Istotne jest jednak, aby meble i armatura pochodziły od zaufanego producenta, który gwarantuje najwyższą jakość oraz wytrzymałość produktów – w końcu łazienka, poza dekoracyjnością, powinna odznaczać się przede wszystkim funkcjonalnością!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl