Łazienki w stylu retro charakteryzują się szlachetnym pięknem i elegancją. Aranżacje vintage to przejaw klasy i dobrego smaku. Ponadto są ponadczasowe, ponieważ w przeciwieństwie do chwilowych trendów wnętrzarskich nie wychodzą z mody. Wyposażenie w łazienkach retro jest stylizowane na armaturę i ceramikę sanitarną z ubiegłego stulecia. Poniżej dowiesz się, czy wpływa to na ich walory użytkowe.
Funkcjonalność armatury w łazienkach w stylu retro
Dekoracyjna armatura w łazienkach w stylu retro zachwyca swoją kunsztownością. Unikatowe baterie z obłymi głowicami i krzyżowymi pokrętłami oraz rączki natrysku przypominające dawne słuchawki telefoniczne idealnie współgrają z miskami nablatowymi, umywalkami na eleganckich postumentach czy wannami na ozdobnych nóżkach. Armatura retro występuje w kolorach antycznej miedzi, postarzanego srebra oraz czerni. Mimo skomplikowanych kształtów baterie łazienkowe retro są wygodne w użytkowaniu. Większość z nich jest wyposażona w nowoczesne akcesoria, m.in. perlatory, czyli napowietrzacze zmniejszające zużycie wody. Co więcej, postarzany wygląd armatury łazienkowej nie wpływa na jej trwałość. Baterie od renomowanych producentów są wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz pokryte dekoracyjną powłoką z chromu lub niklu, która zapewnia im ochronę przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi, np. zarysowaniami. Armatura w stylu retro jest piękna, wytrzymała i przystosowana do potrzeb współczesnych użytkowników.
Czy łazienka retro z wanną na środku pomieszczenia jest wygodna w użytkowaniu?
Charakterystycznym elementem łazienek retro jest wanna wolnostojąca, znajdująca się w centrum pomieszczenia. Zanim zdecydujesz się na taki model, musisz przemyśleć układ przestrzeni. Wanna nie powinna utrudniać dostępu do umywalki i mebli łazienkowych. W związku z tym w jej wyborze należy kierować się nie tylko designem, lecz także wymiarami. Wanny wolnostojące nie sprawdzają się w łazienkach o niewielkim metrażu. W przypadku małych pomieszczeń lepiej wybrać model przyścienny lub kabinę prysznicową.